המוסיקה של היום – כיצד היא מעצבת את דור העתיד

By admin
April 28, 2014
0

המוסיקה של היום – כיצד היא מעצבת את דור העתיד

, amka.co.il

מוסיקה הייתה מאז ומתמיד נדבך חשוב ומרכזי בכל תרבות אנושית. עובדה שלכל תרבות, מדינה , עם או קבוצת אנשים מסוימת ישנו סגנון מוסיקלי מסוים המעיד רבות על אופי אותה קבוצה.

כאשר בוחנים את השפעת המוסיקה לאורך ההיסטוריה האנושית, מגלים כי ניתן לאפיין את רוח כל תקופה ותקופה בהתאם למוסיקה הפופולארית באותו זמן. כך עם המוסיקה הקלאסית אשר פרחה בתקופת הקפיצה הגדולה בהתפתחות האנושית במאות ה 18 וה 19 וכך גם עם תרבות הרוק’נרול אשר פרחה בשנות השישים והשבעים של המאה העשרים במקביל להתרחשויות חברתיות מרחיקות לכת כמו התנועה נגד המלחמה בוויאטנם או הפחד ששרר בכל העולם בעקבות המלחמה הקרה.

המוסיקה היום

כיום, בדומה לרוב תחומי החיים, גם המוסיקה הגיעה לרמת התפתחות ומורכבות חסרת תקדים. ישנם מאות אלפי (או אולי אפילו מיליוני) הרכבים מוסיקליים שונים אשר כותבים ומבצעים אלפי סגנונות מוסיקה שונים אשר הולכים ומתרבים מדי יום ביומו. כמובן שלא נוכל לבחון כאן את השפעתם של כל הסגנונות הללו, לכן נתמקד בסגנונות המרכזיים המועדפים על הדור הצעיר של עולמנו – ילדים ובני נוער, שכן דור זה הוא דור העתיד, והמוסיקה לה הוא מאזין במשך שעות יום ביומו מעצבת את תודעתו וערכיו כמעט כמו מערכת החינוך בה הוא לומד.

סגנון המוסיקה המועדף על ילדים ובני נוער הוא בעיקר פופ לסוגיו השונים (הגדרה זו כללית וכוללת בתוכה סגנונות שונים דוגמת ראפ, היפ-הופ וכד’).

Comments: 0

Comments are closed.