המוסיקה של היום – כיצד היא מעצבת את דור העתיד – חלק 2

By admin
April 3, 2014
0

, privateinVestigation.co.il

כיצד משפיעה מוסיקת הפופ העכשווית על עיצוב אופיים של הצעירים המאזינים לו? רמז לתשובה לשאלה זו ניתן לקבל מבחינת מילות השירים והקליפים המשודרים מסביב לשעון בערוצי טלוויזיה דוגמת M.T.V ואמצעי מדיה אחרים (פלאפונים וכד’). מילות רוב השירים מדברות בעיקר על אלימות מסוגים שונים (יריות, רציחות ונקמות מסוגים שונים) או על סקס. הקליפים של כל השירים הללו מבוימים בהתאם למילים – המון צילומים של בחורות ערומות למחצה ומעלה (בחורה חצי לבושה היא בגד צנועה במרבית הקליפים הללו) ושל זמרים כוחניים המלאים בתכשיטי זהב ואקדחים בגדלים שונים.

כאשר אלו הם מרבית המסרים המועברים מדי יום ביומו למיליוני ילדים ברחבי העולם, אין להתפלא כאשר רמות האלימות גואות בכל המדינות, או כאשר בני נוער צעירים מתחילים להשתמש בסמים, להשתכר ולקיים יחסי מין כבר בגיל צעיר מאוד.

מה עושים עם המצב

על פניו, נראה כי מצב זה אינו ניתן לשינוי – מוסיקה היא עניין סובייקטיבי לחלוטין, ולא ניתן (או צריך) לשכנע מישהו לאהוב סגנון מוסיקלי אחד ולא לאהוב סגנון אחר.

אך אולי צריך להתחיל מהכיוון השני. אולי הפתרון למצב מצוי בחינוך המוענק לאותם ילדים. אם הדור הצעיר יגדל ויחונך על ערכים נעלים יותר אשר יונחלו לו כבר בבית הספר היסודי ואף לפני כן בבית, אם הדור המבוגר יותר – דור ההורים, ירים את רמת החינוך והערכים שהוא מעניק לילדיו, אולי אז גם המוסיקה לה יבקש הדור הצעיר להאזין תהיה נורמאלית יותר.

Comments: 0

Comments are closed.